واژهء تور مجازی یا به اصطلاح (Virtual Tour) یابه خلاصه (VT) به مجموعه ای از تصاویر پانورامای (تصویری که از یک نقطه تمام افق را پوشش می دهد) ۳۶۰ درجهء قابل تعامل با کاربر اطلاق می شود که امکان آشنایی با یک محیط را بدون حضور فیزیکی در آن فراهم می کند. در درون این تصاویر نیز از فایلهای صوتی و تصویری و همچنین متنی برای اضافه کردن اطلاعات مکانی و زمانی نیز استفاده می شود. برای استفاده از تور مجازی می توان فایل های تهیه شده را در صفحات اینترنتی و بر روی دستگاههای همراه همچون لپ تاپ، تبلت، وگوشی موبابل مورد استفاده قرار داد. پس هدف از ایجاد تورهای مجازی از بین بردن محدودیت های مکانی و زمانی است.

تور مجازی چیست و چگونه استفاده می شود

تور مجازی چیست و چگونه استفاده می شود

به عنوان مثال:

می توان از نمایشگاهی که در کشور یا زمان دیگری برگزار شده است و امکان حضور در آن وجود نداشته دیدن کرد و یا پیش از حضور در یک مکان تفریحی یا توریستی، با آن مکان و امکانات موجود در آن جهت استفاده بهینه از امکانات، آشنا شد.

 

نمونه ای از یک تور مجازی

تور مجازی ویلا

تور مجازی ویلا

 

The following two tabs change content below.

farzin

فرزین قمریان هستم مدیر وبسایت shomal-tour.ir امیدوارم این توان رو داشته باشم که نظر شما عزیزان رو با ارائه مطالب مفید و کاربردی جلب کنم منتظر دیدگاه های شما دوستان برای پیشرفت هرچه بیشتر shomal-tour.ir هستم .

Latest posts by farzin (see all)